Qarku TIRANE
Bashkia TIRANĖ
Gjithsej
M
F
Zgjedhės nė listė608,886
298,844
 
310,042
Pjesmarrja(numėr, %)305,440
50 %
140,313
155,143
KryetarKėshill
   
Fletė votimi tė gjetura nė kuti305,298
Vota tė pa vlefshme6,180
Vota tė vlefshme299,004
Fletė votimi tė hedhura gabim 114
305,202
10,875
294,218
109
Rezultatet e zgjedhjeve pėr kryetarin
  
NrEmriAtesiaMbiemriKoalicioniVota%
1GJERGJALEKSANDĖRBOJAXHII pavarur16,0565.37 %
2SAZANILMIGURIAEE3,3171.11 %
3HALIMMESUTKOSOVAAPPD116,62839.00 %
4DHIMITĖRZEFMUSLIAPKD9100.30 %
5ARBENZYHDITAFAJLDVMP1,9370.65 %
6ERIONLUANVELIAJASE160,23553.58 %
    Shuma:299,083100.00 %
Rezultatet e zgjedhjeve pėr kėshillin
  
NrSubjektiKoalicioniVota%Mandate
7Partia e tė Drejtave tė Mohuara e ReAPPD3120.11 %0
8Partia Lėvizja pėr Zhvillim Kombėtar3,2201.09 %1
9Partia Mendimi Djathtė Liberal1120.04 %0
10Partia Balli Kombėtar Demokrat6580.22 %0
11Partia Popullore Kristian Demokrate e Shqipėrisė1960.07 %0
12Partia Lėvizja e Legalitetit7890.27 %0
13Partia Republikane4,7271.61 %1
14Partia Ora e Shqipėrisė2670.09 %0
15Partia Demokratike76,75526.08 %17
16Partia Balli Kombėtar1,2870.44 %0
17Partia Konservatore2640.09 %0
18Partia Bashkimi Liberal Demokrat3530.12 %0
19Partia Bashkimi Demokrat1990.07 %0
20Partia Lidhja Demokristiane Shqiptare3050.10 %0
21Partia Agrare Ambientaliste e Shqipėrisė2100.07 %0
 APPDAPPD89,65430.46 %19
23Partia Socialiste e ShqipėrisėASE108,29036.80 %25
24Partia e Bashkimit Mysliman tė Shqipėrisė7290.25 %0
25Partia e Pajtimit Kombėtar2580.09 %0
26Partia Aleanca Demokristiane e Shqipėrisė8180.28 %0
27Partia Personat me Aftėsi tė Kufizuar4420.15 %0
28Partia Ardhmėria Shqiptare1,3910.47 %0
30Partia Socialiste e Vėrtetė 917570.26 %0
31Partia Socialpunėtore Shqiptare3510.12 %0
32Fryma e Re Demokratike5,9262.01 %1
33Partia e Reformave Demokratike Shqiptare3160.11 %0
34Partia Drejtėsi,Integrim dhe Unitet11,7083.98 %3
35Partia pėr Europianizimin dhe Integrimin e Shqipėrisė5640.19 %0
36Aleanca e Maqedonasve pėr Integrim Europian1620.06 %0
37Aleanca pėr Demokraci dhe Solidaritet2820.10 %0
38Partia e Gjelbėr3960.13 %0
39Aleanca pėr Barazi e Drejtėsi Europiane770.03 %0
40Partia Demokracia Sociale1,4400.49 %0
41Partia Forca Rinia6380.22 %0
43Partia Ligj dhe Drejtėsi3810.13 %0
44Aleanca Arbnore Kombėtare1,0540.36 %0
45Partia Shqiptare Atdheu1260.04 %0
46Partia e Ēėshtjeve Shqiptare7510.26 %0
47Lėvizja Socialiste pėr Integrim54,29218.45 %13
48Partia Demokracia e Re Europiane1890.06 %0
49Partia Komuniste e Shqipėrisė2730.09 %0
50Partia G991720.06 %0
51Partia Unitetit Kombėtar2150.07 %0
52Partia pėr Mbrojtjen e tė Drejtave tė Emigrantėve1560.05 %0
53Aleanca Demokratike5600.19 %0
54Partia Lėvizja pėr Drejtėsi e Shqiptarėve1190.04 %0
55Partia e tė Drejtave tė Mohuara1460.05 %0
56Partia e Punės e Shqipėrisė2770.09 %0
57Partia Socialiste e Moderuar1,2780.43 %0
58Partia Demokristiane e Shqipėrisė1,6290.55 %0
 ASEASE196,16366.65 %42
1Partia Kristian Demokrate e ShqiperisePARTI JASHTĖ KOALICIONIT1,2070.41 %0
3Partia Socialdemokrate e Shqipėrisė2,6590.90 %0
5Aleanca Europiane Ekologjike1,6740.57 %0
6Partia Bashkimi per te Drejtat e njeriut1,2570.43 %0
59Levizja Demokratike per Vlera Mireqenie Progres9610.33 %0
61Aleanca Popullore7290.25 %0
 PARTI JASHTĖ KOALICIONITPARTI JASHTĖ KOALICIONIT8,4872.88 %0
 Totali 294,304100%61